A Wagner-csoportnak állítólag őrizetbe kellett vennie egy orosz tisztet, mert részegen rálőtt egy járművükre
Az orosz tiszt állítása szerint személyesen nem kedveli a Wagnert, de hogy miért nem, azt már nem tudta megmondani.
Az orosz tiszt állítása szerint személyesen nem kedveli a Wagnert, de hogy miért nem, azt már nem tudta megmondani.
A kutatók nem tudják, miért halad most gyorsabban dél felé Hvalgyimir, mint korábban.
A robbanószerkezet alaposan helybenhagyta a járművet, pedig az páncélozott volt.
A pilótának a becsapódás előtt sikerült katapultálnia.
Michael Kofman katonai szakértő nemrég tért haza Ukrajnából és egy hosszú podcastban osztotta meg a benyomásait Ryan Evansszel, a War on the Rocks biztonság- és katonapolitikával foglalkozó platform alapítójával. Szó esik a körvonalazódó ukrán és a harmatgyenge orosz offenzíváról, az ukrán hadseregen belüli eltérő katonai kultúrákról és az elemző bahmuti tapasztalatairól.
Kevesebb tüzérség, több gyalogság, kevesebb lőszer = több ásó?
Az orosz erők gyakorlatilag körülzárták Bahmut városát – legalábbis ezt állította a Wagner-csoport alapítója, de Kijev szerint egyszerűen csak propagandacélból hazudik.
Oroszország már január 13-án közölte, hogy ellenőrzése alá vonta a Donyeck megyei települést.
Eltaláltak egy orosz katonai bázissá alakított iskolát Donyeck megyében. Több száz orosz sorkatona halhatott meg Makijivkában szilveszter éjjelén.
A férfiak állítólag nem voltak hajlandók harcolni az ukrán csapatok ellen.
Az oroszok visznek a városból mindent, amit érnek, miközben az ukrán hadsereg egyre szorosabbra fűzi az ostromgyűrűt a város körül.
Állítólag annyira alacsony a morál az orosz hadseregben, hogy szükség van a lépésre.
A brit védelmi minisztérium szerint a korrupció és a rossz anyagutánpótlás miatt is teljesít ennyire gyengén az orosz hadsereg.
Az egyik legmagasabb rangú brit hírszerzési vezető szerint Oroszország elképesztő árat fizet emberéletben és hadfelszerelésben Vlagyimir Putyin elnök hibás döntéseiért, és az Ukrajnában harcoló orosz alakulatok kezdenek kifogyni a hadianyagból és egyéb ellátmányból.
A közép-ázsiai ország egyik potenciális célpontja lehet annak az új orosz törvénynek, amely egy év katonai szolgálatért cserébe állampolgárságot kínál a külföldieknek.
A Duma egy olyan törvényt is elfogadott kedden, amely jelentősen megkönnyítené az orosz állampolgárság megszerzését azoknak, akik belépnek a hadseregbe.
Vége van a március-április óta tartó anyagháború időszakának az orosz–ukrán háborúban, és a Kremlnek valamin változtatnia kell, ha eredményeket szeretne látni. Az orosz hadsereg még egy ideig sebezhető ugyan, de a sikeres ellentámadástól még nem fog stratégiailag összeomlani. Ukrajna jól használta ki a saját erősségeit, számbeli fölényben van, és ez nagyon számít. Michael Kofman katonai szakértő elemzi a háború aktuális állását a War on the Rocks biztonságpolitikai oldal podcastjében.
A támadásnak mintegy ötven sebesültje is van.
Ellátogatott egy orosz katonai bázisra Dmitrij Medvegyev, ahol belenézett egy távcsőbe is. Úgy tűnik nem úgy tartja, ahogy kellene.